بیوگرافی

من اشکان.
متولد آدر ماه ۱۳۶۶ در شهر شیراز/ایران. در کودکی  رویای برنامه نویس شدن داشته‌ام و در بزرگسالی به این کسوت نائل آمده‌ام.
از آنجایی که مرور دوران کودکی و سپری کردن دوران تحصیلی از حوصله خودم و این صفحه خارج است در ادامه شمه‌ای از آنچه بعد از این دروان، و از آغاز به فعالت حرفه‌ای را خواهید خواند. و نگارش این قسمت به زمان دیگری موکول خواهد شد.

شروع:
به عنوان اولین پیشه در پروژه باغ شهر معالی آباد با مدیرت شرکت APS(Abudhabi Projects and Supplies) در شهر شیراز به عنوان کارآموز بخش اینفورماتیک وارد دنیای پیچیده اشتغال شدم. در اینجا من با نرم‌افزارهای حسابداری مختلفی از جمله Peach و همکاران سیستم آشنا شدم و مدیرت و پشتیبانی آنها را آموختم. اگر چه نگارنده در زمان نگارش این متن از این ابزارها به دلیل فرار بودن اطلاعات و تغییر و تحولات احتمالی در آن اطلاعات زیادی در ذهن ندارد. بجز این با مباحث ابتدایی شبکه از جمله Network+ و MicroSoft Active Directory أشنا گردیدم.

شبکه:
از آنجایی که بازار فن‌اوری اطلاعات روبه رشد و کاربردهای بالقوه زیادی داشت در این بخش فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه دادم. در شرکتی کوچک به نام اژدهای آسمانی که یکی از ارائه دهندگان اینرتنت استانی بود به عنوان کارشناس نصب و راه‌اندازی مشغول به کار شدم. فعالیت من بیشتر در ضمینه نصب و راه‌اندازی ارتباطات بی‌سیم به وسیله رادیوهای فرکانس آماتوری(2.4/5.8 GHz) بود. در بخش زیر ساخت نیز انجام وظیفه میکردم.

هما تلکام:
بعد از این با توجه به موقعیت بهتر از منظر حقوق و مزایا به شرکت هما تلکام با همان سمت مشغول به کار شدم. در این شرکت هم مشتریان بزرگی همچون بانک ملت، شهرداری تهران، روزنامه همشهری، شرکت ناک(یخش اینترنت همراه اول)، شرکت هو‌آوی و غیره مشغول به فعالیت شدم.
هما تلکام – سوپروایزری – چالش سخت:
در هما تلکام بعد از ترک سوپروایزر وقت از شرکت به این سمت منسوب گشتم. در اینجا علاوه بر برنامه ریزی و عملیات پروژهای وایرلس با بخش NOC نیز در خصوص مشتری مداری در مراودات حرفه‌ای بوده‌ام.

شروع از صفر:
بعد از سپری کردن سه الی چهار سال در دنیای پر پیچ و خم شبکه و ارائه پهنای باند و اشنایی با تگنولوژی‌هایی چون Cisco، VMWare و HPE تصمیم به برآورده کردن آرزوی دوران کودکی‌ام کردم.
در شرکت رمیس و موسسه آموزش عالی ارژنگ به عنوان دانشجو در دوره‌های فشرده‌ای برنامه نویسی و لینوکس و مدیرت استوریج و مجازی سازی ثبت نام کردم. در اینجا مایلم از استاد بزرگوار و دوست گرامی جناب آقای پیمان هوشمندی‌راد تشکر ویژه‌ای به عمل آورم که شیوه تدریس ایشان و دانش شگرف و عمیق ایشان از تکنولوژیهای مورد بحث همچنان به نگارنده در پیشبرد آینده حرفه‌ای کمکهای شایانی مینماید.

مشترک قدیمی، همکاری جدید:
سالها قبل از این به عنوان گیمیر و وب‌گرد از مشترکان سرویس پرشین‌گیگ بودم. ۱۰۰ مگابایت فضای رایگان در وب. تصاویر و موسیقی وبلاگ را به رایگان در این فضا آپلود میکردیم و همیشه در درسترس بودند. گاهی همان استفاده‌ای از آن میکردیم که امروز از گوگل درایو میکنیم. در زمان خودش یک تکنولوژی بسیار بروز بود. اما با گذر زمان پرشین گیگ هم بزرگ شده بود و از یک پروژه تفریحی به یک مدل تجاری کارآمد تبدیل شده بود. سرویس قدیم همچان به قوت خود باقی بود اما در کنار آن پنل بروز شده تر و همچنین سرویس‌های کلاد و VPS و HPC هم قابل ارائه بود. از این رو به عنوان SysAdmin جوان در بخش ساپورت مشغول به کار شدم و با تکنولوژیهایی چون RDBMS و KVM Qemu و Puppet و Ansible وهمچنین مانیتورینگ قدرمند Zabbix آشنا شدم.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: